Radiologi atzinīgi vērtē jaunā Toshiba datortomogrāfa priekšrocības


Šā gada 5. aprīlī vienlaikus ar Medicīnas centra ARS Diagnostikas klīnikas paspārnē dibinātās Baltijas Radioloģijas akadēmijas atklāšanu, tika prezentēts Baltijā patlaban vienīgais 320 slāņu datortomogrāfs Toshiba Aquilion One Genesis.

Radiologi – diagnosti, kuri pacientu izmeklējumus veic ar jauno diagnostikas iekārtu, norāda uz galvenajām tās priekšrocībām – izmeklējumam nepieciešamais laiks, samazināta rentgena starojuma deva, kā arī, protams, izmeklējumu attēlu kavalitāti.

 

Dr. Zanda KRASTIŅA (specializējas torakālajā, abdominālajā un kardiovaskulārajā radioloģijā): „Veicot sirds un koronāro asinsvadu izmeklējumus ar jauno DT iekārtu, ir ievērojami samazināts rentgena starojuma un izmeklējuma laiks. Turklāt, izmantojot starojuma reducēšanas programmas, ievērojami zemāka ir arī izmeklējuma laikā saņemtā starojuma deva. Lielais pluss: tagad sirdi iespējams izmeklēt viena sirdspuksta laikā, ja pacients izmeklējumam ir iepriekš sagatavojies, lietojot medikamentus, un sirdsdarbības ātrums ir ap 50- 55 reizēm minūtē. Viena sirdspuksta laikā var iegūt pilnīgu informāciju par sirds dobumu, miokarda, vārstuļu un koronāro artēriju anatomiju, patoloģiju un funkciju.”

 

Dr. Ilze PRIEDĪTE (specializējas torakālajā un  kardiovaskulārajā radioloģijā): „Krūšu kurvja izmeklējumus ar jauno DT iekārtu var veikt īsākā laikā. Tas pacientam ievērojami samazina elpas aiztures brīdi un atvieglo izmeklējuma norisi, kā arī samazina kontrastvielas daudzumu. Starojuma reducēšanas programmas samazina iegūto starojumu. Tas ir ļoti būtiski onkoloģijas pacientiem un hronisku plaušu slimību gadījumā, veicot kontroles izmeklējumus. Iespējami arī zemas starojuma devas plaušu parenhīmas DT skrīninga izmeklējumi mazu plaušu mezgliņu diagnosticēšanai, starojuma deva ir līdzīga rentgenogrammai. Iespējams veikt plaušu – vēdera apvienotos DT izmeklējumus – vienā reizē, tas samazina starojuma devu un kontrastvielas daudzumu, kas ir svarīgi gan onkoloģijas pacientiem, gan pirmreizējos izmeklējumos slimības procesa plašuma izvērtēšanai, gan arī kontroles izmeklējumos pēc terapijas.”

 

Dr. Evija OLMANE (specializējas abdominālajā radioloģijā): „Izmeklējot vēdera dobuma orgānus, jaunajai DT iekārtai ir vairākas būtiskas priekšrocības: ievērojami ir samazināta rentgena starojuma deva. Intravenozi ievadāmās kontrastvielas apjoms tiek aprēķināts automātiski, atbilstoši pacienta svaram, tādējādi tiek samazināta kontrastvielas deva. Ir īss izmeklējuma laiks.
Ir pieejama speciāla programma ar ļoti zemu rentgenstarojuma devu, īpaši svarīgi tas ir onkoloģisko slimību pacientiem, kad tiek veikti atkārtoti datortomogrāfijas izmeklējumi.”

 

„Radioloģija ir viena no tām medicīnas nozarēm, kurā jūtamies spēcīgi un tiecamies paplašināt savu piedāvājumu, un tas, protams, iespējams, ja ar vien vairāk medicīnas iestādēm Latvijā ir iespēja izvēlēties kvalitatīvas un mūsdienīgas preces un iekārtas.

Medicīnas centrs ARS ar savu izvēli ir spērusi soli nākotnē un, esmu pārliecināts, iedvesmojusi arī citas medicīnas iestādes, rūpēs par savu pakalpojumu visaugstāko kvalitāti, plānot pārdomātas izvēles sava medicīniskā aprīkojuma atjaunošanā un papildināšanā,” norāda A.medical valdes priekšsēdētājs Igors Palkovs.

Līdztekus mūsdienīgām datortomogrāfijas iekārtām (CT), starp kurām īpašu vietu ieņem jaunais 320 slāņu Toshiba Aquilion One Genesis, A.medical piedāvā visplašāko radioloģijas diagnostikas iekārtu un risinājumu klāstu, tostarp:

  • magnētiskās rezonanses iekārtas (MR) (Toshiba)
  • angiogrāfijas iekārtas (Toshiba)
  • digitālās mammogrāfijas iekārtas (Hologic)
  • ultrasonogrāfijas iekārtas (Toshiba)
  • stacionārās un pārvietojamās rentgena iekārtas
  • digitalizācijas risinājumus analogām iekārtām
  • radiologu darba stacijas un medicīniskos monitorus
  • PACS risinājumus

A.medical piedāvājumā – Agfa, Carestream, Hologic, Toshiba un citu pasaulē atzītu zīmolu diagnostikas iekārtas.

Pieteikties jaunumiem
Leave this field empty if you're human: